Prawna ochrona zwierząt. Przemoc wobec zwierząt

Zapoznanie Słuchaczy z obowiązującym prawem chroniącym zwierzęta przed wykroczeniami i przestępstwami popełnianymi względem nich. Poszerzenie wiedzy na temat przemocy człowieka wobec zwierząt towarzyszących, gospodarskich i dzikich.

Szkolenie zawiera informacje na temat prawnej ochrony zwierząt z zakresu różnych dziedzin prawa. Omówione zostaną zarówno poszczególne ustawy i przepisy w kodeksie karnym obecnie obowiązujące, jak również filozofia karania, oraz postawy wobec zwierząt, przemoc i przestępstwa. Na koniec zastanowimy się nad tym co można zrobić, aby poprawić sytuację zwierząt.

Kurs obejmuje następujące zagadnienia:

• Postawy ludzi wobec zwierząt – historia.
  • Kształtowanie postaw przez religię, tradycję, kulturę, media.
  • Prawna ochrona zwierząt – historia  w prawie polskim.
  • Prawna ochrona zwierząt w polskim prawie obecnie.
  • Przemoc wobec zwierząt towarzyszących, gospodarskich i dzikich.
  • Przemoc wobec zwierząt dokonywana przez dzieci.
  • Przestępstwa wobec zwierząt, filozofia karania.
  • Co można zrobić, aby polepszyć sytuację zwierząt?

Kurs dla:

• hodowców,
  • zoopsychologów,
  • behawiorystów,
  • trenerów zwierzęcych,
  • opiekunów zwierząt,
  • wszystkich, których interesuje sytuacja prawna zwierząt oraz polepszenie ich dobrostanu.

• Zdobycie wiedzy na temat obecnego stanu prawnego w zakresie prawnej ochrony zwierząt
  • Nabycie umiejętności praktycznych, jak odnajdywać źródła dotyczące przepisów prawnych w zakresie ochrony zwierząt i jak z nich korzystać.

21.07.2018 (sobota): 11:00-18:00
22.07.2018 (niedziela): 11:00-18:00