Prezentacja biznesowa - wystąpienia publiczne

Wykłady i ćwiczenia dla tych którzy dbają o swój wizerunek, o wizerunek firmy, instytucji, urzędu czyli dla przyszłych menadżerów czy rzeczników firm, którzy będą przekazywali informacje o działaniach firmy.

To zajęcia dla menadżerów, którzy będą mieli spotkania inwestorskie, prezentacje biznesowe czy spotkania z pracownikami lub klientami.

To są zajęcia ze sprzedaży informacji - jak produkt zwany informacja atrakcyjnie opakować i przekazać odbiorcy, by zrozumiał, zapamiętał lub w inny sposób wykorzystał otrzymany "towar".

To zajęcia dla tych, którym brak pewności siebie podczas występu publicznego : egzaminu, obrony naukowej, prezentacji biznesowej czy wystąpienia na uroczystości branżowej a nawet rodzinnej.

Autorski program stworzony w oparciu o wieloletnie doświadczenie dziennikarskie, wykładowe oraz wykształcenie aktorskie - przenoszący umiejętności i techniki warsztatu dziennikarskiego i aktorskiego do codziennego życia czy przekazywania informacji podczas prezentacji. Techniki poznane podczas pracy w telewizji w redakcji informacyjnej oraz szkolenia z prezentacji i występowania przed kamerą tworzą połączenie formy i treści. Dziennikarz wie CO przekazać, a aktor wie JAK to zrobić.

Spotkania inwestorskie, road show, prezentacje biznesowe- to gra zespołowa, to szacunek dla czasu, to umiejętność sprzedaży siebie, swojej firmy czy pomysłu na rozwój.

Szkolenie według sprawdzonego wzoru z zebranych w jeden program elementów szkoleń realizowanych na rynku. Zajęcia realizowane są według tzw. Cyklu Dawida Kolba, czyli najpierw uczestnicy poznają problem, który jest analizowany, potem przygotowują się do realizacji w praktyce, potem następuje ćwiczenie i po nim analiza - tak więc praktyka jest przeplatana wykładem multimedialnym.

Po nagraniu dyskusja i analiza. W przypadku braku spodziewanych efektów - powtórka ćwiczenia. Zmiana dotyczy zawartości każdego wykładu czyli tematyki i problemów, bo system prowadzenia jest stały.

Zajęcia prowadzone dynamicznie z dużym poczuciem humoru oraz szacunkiem dla uczestników

Tematy analizowane podczas nagrań kamerą:

1. Prezentowanie i przedstawianie siebie oraz zespołu.
  2. Umiejętność aktywnego słuchania czyli reakcja na wystąpienie głównego uczestnika.
  3. Utrzymanie kontaktu wzrokowego ze słuchaczami podczas prezentacji, czyli tak zwane przechodzenie „czwartej ściany”.
  4. Gest i postawa podczas prezentacji na siedząco i przy ekranie.
  5. Praca z mikrofonem podczas prezentacji.
  6. Postawa i umiejętność siadania na scenie.
  7. Wstęp do spotkania z inwestorami, przygotowanie spotkania według systemu POPKI.
  8. Analiza slajdów inwestorskich i umiejętność skupiania uwagi odbiorcy na prezentowanym obrazie.
  9. Odpowiadanie na pytania, czyli umiejętność budowania krótkich pakietów.
  10. Podsumowanie prezentacji inwestorskiej, zamykanie spotkania klamrą.
  11. Sytuacje kryzysowe podczas prezentacji.
  12. Prezentacja zespołowa jak podczas konferencji prasowej.
  13. Panel dyskusyjny podczas prezentacji.
  14. Prezentacje własne.

Uczestnicy poznają podstawowe zasady zachowania podczas prezentacji multimedialnej, dowiedzą się jak zainteresować uczestników, by wszyscy wyszli z prezentacji z podstawowa wiedzą, co jest najważniejsze.

Podczas zajęć realizowanych będzie wiele ćwiczeń, które mają zwiększyć swobodę działania przed publicznością dzięki wzmocnieniu swoich naturalnych cech, a pozytywna analiza nagrań ma zwiększyć poczucie własnej wartości i pewności siebie podczas wszelkich wystąpień.

Podczas zajęć wskazywane będą mocne strony uczestników, by zaakceptowali siebie, ale też wiedzieli co należy jeszcze poprawić. Uczestnicy uzyskają podstawowe umiejętności kontroli emocji, ciała - w tym gestów i mowy.

25.05.2019 (sobota): 10:00-13:00
26.05.2019 (niedziela): 10:00-13:00