Myślenie wizualne w życiu i biznesie

Cel kursu

  • Zapoznanie z zaletami myślenia wizualnego i z zasadami tworzenia notatek graficznych.
  • Przekonanie uczestnika szkolenia, że „da się, można, potrafię” rysować.
  • Przekonanie uczestnika, że wykorzystanie rysunku uatrakcyjnia i ułatwia zapamiętywanie przekazywanych treści

Opis kursu

Moduł 1.
Zadanie 1. Trochę wiedzy na temat myślenia wizualnego. Podstawy, czyli czym myślenie wizualne jest, a czym nie jest? Jakie wykorzystujemy metody w myśleniu wizualnym? Korzyści związane z myśleniem wizualnym. Twórcze i kreatywne pożyczanie. Sześć sposobów widzenia (SQVID). Wyjaśnienie pojęć: sketchnoting. graphics recording i etc.
Zadanie 2. Materiały i narzędzia do rysowania. Książki, mazaki, gadżety. Od czego zacząć? Co jest niezbędne, a z czym można poczekać? Skąd czerpać inspiracje?

Moduł 2.
Zadanie 1. Podstawy języka wizualnego. Alfabet wizualny. Tworzenie swojego AVATARA - asystenta, który pomoże Ci w czasie trwania warsztatu. Esencja rysunku.
Zadanie 2. Rysowanie przedmiotów. Rysowanie ludzików. Rysowanie pojęć abstrakcyjnych, emocji, etc.. Budowanie swojego banku ikon.

Moduł 3.
Zadanie 1. Liternictwo i zabawa pisaniem. Po co litery w rysowaniu i jak jest ich rola. Sposoby wyróżniania tekstu.
Zadanie 2. Kontenery, czyli w co to wszystko wsadzić. Uczymy ludziki myśleć, szeptać, mówić i krzyczeć. Pola tekstowe, ozdobniki, ramki, kształtki, wstęgi i strzałki. Struktura notatki graficznej.

Moduł 4.
Zadanie 1. Kolory. Koło kolorów. Kolory przeciwstawne, antagonistyczne i po co to komu? Jak dobierać kolory? Głębia i blask.
Zadanie 2. Typografia. Tworzenie notatki wizualnej. Jak się do tego zabrać?

Korzyści

Po ukończeniu warsztatu uczestnik będzie wiedział jakie narzędzia są najlepsze i gdzie ich szukać, będzie wiedział jakiego narzędzia użyć żeby uzyskać określony rezultat. Uczestnik będzie miał wiedzę, jak wykorzystać kolory i liternictwo, aby wspierać przekazywanie informacji. Poza tym, wiedza i umiejętności zdobyte podczas warsztatu pozwolą wzbogacić notatki i treści, które do tej pory były przekazywane w inny sposób tzn. bez wykorzystania rysunku.

Podczas zajęć realizowanych jest wiele ćwiczeń, które oswajają z rysowaniem i pozwalają przekonać się, że rysowanie nie jest takie trudne. Wzmacniają one poczucie wartości uczestników warsztatów i przekonują, że myślenie wizualne można wykorzystać prywatnie i w pracy zawodowej.

Terminy zajęć

01.02.2020 (sobota): 09:00-17:00

Dokładna lokalizacja kursu będzie dostępna dla Słuchaczy, którzy opłacili kurs, po zalogowaniu się na swoje konto Słuchacza.

Dane kursu