Tworzenie i zarządzanie stroną WWW w oparciu o CMS – WordPress dla początkujących

1. Zapoznanie się z istniejącymi Systemami Zarządzania Treścią – CMS.
  2. Utworzenie strony internetowej w oparciu o WordPress.
  3. Przyswojenie podstawowej wiedzy z dziedziny informatyki – hosting, domena, baza danych.
  4. Zainstalowanie szablonu oraz kilku wtyczek ułatwiających dalszą pracę w zarządzaniu systemem.

• Tworzenie i zarządzanie stroną WWW w oparciu o CMS – WordPress – kurs podstawowy przeznaczony jest dla osób, które chcą rozpocząć przygodę w tworzeniu serwisów Internetowych, które po prawidłowym skonfigurowaniu i zarządzaniu będą widoczne na wysokich pozycjach w wyszukiwarce Google.
  • Po ukończonym szkoleniu uczestnicy będą w stanie samodzielnie utworzyć swój pierwszy serwis internetowy, który po prawidłowym skonfigurowaniu będzie widoczny w wyszukiwarce Google.
  • Omówimy Content Marketing – dlaczego jest taki ważny i jak można zautomatyzować pojawiające się treści w Internecie.
  • Zapoznamy się z płatnymi oraz darmowymi wtyczkami do WordPress’a które z jednej strony uatrakcyjnia wygląd naszej strony a z drugiej ułatwią pracę przy dalszym pozycjonowaniu strony.

Uczestnik szkolenia będzie samodzielnie potrafił wybrać firmę hostingową, samodzielnie zakupi domenę internetową, zainstaluje i skonfiguruje CMS - WordPress. Te czynności przybliżą uczestnika z jednej strony do przygotowania sobie podstawowego narzędzia do E-marketingu a z drugiej strony będzie mógł wykorzystać stronę do jej pozycjonowania aby wyszukiwarka pokazywała ją po wpisaniu w wyszukiwarkę słów kluczowych.

Uwaga: Do przeprowadzenia zajęć praktycznych niezbędne są laptopy. Prosimy Uczestników, aby każdy w ramach możliwości wziął ze sobą na zajęcia własny laptop.

28.07.2018 (sobota): 10:00-15:00
29.07.2018 (niedziela): 10:00-15:00