• Zapoznanie się z najnowszymi trendami panującymi na rynku marketingu internetowego.
  • Zapoznanie się z istniejącymi Systemami Zarządzania Treścią – CMS.
  • Utworzenie strony internetowej w oparciu o WordPress.
  • Przyswojenie podstawowej wiedzy z dziedziny informatyki – hosting, domena, baza danych.
  • Zainstalowanie szablonu oraz kilku wtyczek ułatwiających dalszą pracę w zarządzaniu systemem.
  • Pozyskanie wiedzy i umiejętności pozwalających na podstawową analizę strony internetowej oraz odpowiedź na pytanie dlaczego dana strona znajduje się (bądź nie) na wysokich pozycjach w wyszukiwarce Google.

Tworzenie i zarządzanie stroną WWW w oparciu o CMS – WordPress dla początkujących z elementami pozycjonowania SEO przeznaczony jest dla osób, które chcą rozpocząć przygodę w tworzeniu serwisów internetowych, które po prawidłowym skonfigurowaniu i zarządzaniu będą widoczne na wysokich pozycjach w wyszukiwarce Google.

Po ukończonym szkoleniu uczestnicy będą w stanie samodzielnie utworzyć swój pierwszy serwis internetowy, który po prawidłowym skonfigurowaniu będzie widoczny w wyszukiwarce Google. Omówimy Content Marketing – dlaczego jest taki ważny i jak można zautomatyzować pojawiające się treści w Internecie. Zapoznamy się z płatnymi oraz darmowymi wtyczkami do WordPress’a które z jednej strony uatrakcyjnia wygląd naszej strony a z drugiej ułatwią pracę przy dalszym
pozycjonowaniu strony.

Po ukończonym szkoleniu uczestnicy będą w stanie samodzielnie wypromować swoją stronę na słowa kluczowe, które zostaną prawidłowo zaimplementowane w treści danej strony jak również będą widoczne dla robotów Google. Na szkoleniu uczestnicy poznają podstawowe znaczniki HTML umożliwiające optymalizację strony, budowę linków wewnętrznych jak i zewnętrznych oraz sposób ich pozyskiwania.

Uczestnik szkolenia będzie samodzielnie potrafił wybrać firmę hostingową, samodzielnie zakupi domenę internetową, zainstaluje i skonfiguruje CMS - WordPress. Te czynności przybliżą uczestnika z jednej strony do przygotowania sobie podstawowego narzędzia do e-marketingu, a z drugiej strony będzie mógł wykorzystać stronę do jej pozycjonowania aby wyszukiwarka pokazywała ją po wpisaniu w wyszukiwarkę słów kluczowych.

Uczestnik szkolenia pozna podstawowe metody pracy pozycjonera, które wykorzysta przy weryfikacji Agencji SEO/SEM jeśli będzie potrzebował dokonać wyboru firmy do współpracy przy pozycjonowaniu swojej strony firmowej bądź będzie to pierwszy krok do samodzielnego pozycjonowania strony internetowej.

Dla najwytrwalszych i najbardziej ambitnych będzie to początek nowej drogi w karierze opisywanej przez Tygodnik Polityka jako jeden z dwóch najlepszych zawodów:

30.11.2019 (sobota): 10:00-15:00
01.12.2019 (niedziela): 10:00-15:00