Business English dla średnio zaawansowanych

• Możliwość skutecznego, gramatycznie poprawnego porozumiewania się w sytuacjach codziennych, w pracy.
  • Opanowanie słownictwa biznesowego, umiejętności komunikacji w sytuacjach formalnych i nieformalnych, pisania maili, listów formalnych, przygotowania ciekawej i efektywnej prezentacji biznesowej.
  • Nacisk na komunikację i rozumienie ze słuchu oraz pracę własną studenta umożliwiającą pogłębianie materiału zdobytego na zajęciach.

8 bloków tematycznych:

1. Oczekiwania i dotychczasowa wiedza studentów. Mnemotechniki - łatwe i skuteczne zapamiętywanie. Wyrazy podobne, albo inne (cognates, homofony, homonimy, false friends).  Wyrazy biznesowe w języku polskim i angielskim. Budowanie trwałych relacji w biznesie. Zawieranie i podtrzymywanie znajomości towarzyskich z partnerami biznesowymi. Small talk.
  2. Negocjacje handlowe. Analiza technik negocjacyjnych. First impressions.
  3. Reklama w biznesie. Osiągnięcie sukcesu. Making decisions.
  4. Projekty. Spotkanie biznesowe w różnych kulturach. Cross-cultural differences.
  5. Usługi. Praca z klientem. Ethical business.
  6. Zaawansowane techniki przygotowania prezentacji biznesowej: skuteczne rozpoczęcie i zakończenie.  Business presentations. Primacy effect, recency effect.
  7. Analizowanie danych/ wyników. Facts and figures, graphs.
  8. Różnorodności kultur i języków w świecie biznesu. Zarządzanie czasem i czas w różnych kulturach. Working across cultures.

Końcowa prezentacja multimedialna na wybrany uprzednio temat ( prezentacja firmy, produktu, projektu itp.). Egzamin końcowy. Podsumowanie.

Lista tematów może być dostosowana do potrzeb i preferencji słuchaczy.

• Znalezienie najskuteczniejszej metody uczenia się dla każdego uczestnika.
  • Łatwe i skuteczne przyswajanie wiedzy, umiejętność wykorzystania zdobytej wiedzy w sytuacjach biznesowych i codziennych.
  • Przełamanie bariery lęku przed mówieniem w języku obcym.
  • Opanowanie umiejętności skutecznego negocjowania w języku angielskim,  przygotowania przekonującej prezentacji  i reklamy produktu/ firmy.
  • Zdobycie umiejętności mówienia i poznania zasad funkcjonowania w świecie biznesu w Polsce i za granicą posługując się językiem angielskim.
  • Poznanie nowych pojęć potrzebnych do efektywnego działania w świecie biznesu.

20.10.2019 (niedziela): 16:00-19:00
10.11.2019 (niedziela): 16:00-19:00