Angielski - kurs podstawowy (weekendowy)

• Możliwość skutecznego porozumiewania się w sytuacjach codziennych, na wakacjach.
  • Nauka technik ułatwiających zapamiętywanie.
  • Nacisk na komunikację i rozumienie ze słuchu oraz pracę własną studenta umożliwiającą pogłębianie materiału zdobytego na zajęciach.

8 bloków tematycznych:

1. Oczekiwania studentów. Mnemotechniki - łatwe i skuteczne zapamiętywanie. Wyrazy podobne, a inne (homofony, homonimy, false friends).
    Gramatyka (GR) : Konstrukcja zdania angielskiego. Podstawowe różnice język polski - język angielski.
  2. Miasto - opis miejsc, budynków, umiejętność czytania broszurek reklamujących miejsca.
    GR: Liczba pojedyncza i mnoga rzeczownika. Konstrukcja there is, there are.
  3. Praca i nauka - zawody, miejsca pracy, biuro. Internetowa strona uczelni, rozmowa telefoniczna.
    GR: Czas Present Simple, wyrażenia z rozmowy telefonicznej.
  4. Woda - krajobraz, festiwale, święta. Opis wybranego święta na podstawie filmu.
    GR: Czas Present Continuous vs Present Simple.
  5. Czas wolny - kino, teatr, literatura. Pisanie recenzji, prezentowanie hobby.
    GR: Czas Past Simple, konstrukcje wyrażające preferencje, zainteresowania
  6. Transport - historia motoryzacji, ciekawostki, porównywanie. Kupno, rezerwacja biletów.
    GR: Czas Present Perfect. Zwroty grzecznościowe.
  7. Jedzenie - fast i slow food, zamawianie jedzenia na konferencję. Ulubiony przepis.
    GR: Język  przepisów i instrukcji. Określniki ilościowe. Stopniowanie przymiotników. Powtórzenie gramatyki w kontekście.
  8. Końcowa prezentacja na wybrany uprzednio temat. Test końcowy. Podsumowanie.
    GR: Quiz gramatyczny.

Lista tematów może być dostosowana do potrzeb i preferencji słuchaczy.

1. Znalezienie najskuteczniejszej metody uczenia się dla każdego uczestnika oraz doskonalenie umiejętności wykorzystywania mediów, w tym Internetu, do skutecznego i efektywnego przyswajania wiedzy, zwiększając zarazem motywację do nauki. Nauka lekko, łatwo i przyjemnie, a zarazem skutecznie, jest możliwa :).
  2. Przełamanie bariery lęku przed mówieniem w języku obcym.
  3. Umiejętność porozumiewania się w sytuacjach codziennych.
  4. Otwartość na słuchanie i czytanie w oryginale, mówienie.

20.10.2019 (niedziela): 09:00-12:00
10.11.2019 (niedziela): 09:00-12:00