Własny kanał w Internecie

Cel kursu

Celem kursu jest przekazanie teoretycznej i praktycznej wiedzy jak zaistnieć w Internecie, nie łamiąc przy tym prawa a zdobywając wiernych czytelników czy widzów. Jak założyć własny kanał i na nim zarabiać.

Opis kursu

Szerokopasmowe sieci multimedialne oparte na szybkich instalacjach światlowodowych o ogromnej przepustowości otworzyły dostęp do odbiorców niemal z całego świata, Platformy internetowe niosą ze sobą na cały świat naukę, rozrywkę, informację, czy to dostępne w archiwum, czy w transmisji life. Możemy być jednocześnie niemal we wszystkich zakątkach globu i uczestniczyć w niepowtarzalnych wydarzeniach, możemy w zaciszu domowym przy kawie obejrzeć zapis tyle razy, ile chcemy. To, co kiedyś było ulotne, czy to w kinie, czy w telewizji, jest zawsze dostępne. Wraz z rozwojem sieci 5G mamy dostęp do wszystkiego, co jest w Internecie, również w ruchu. Jak stać się producentem, reżyserem a może i aktorem jednocześnie? Jak wyprodukować ciekawe nagrania i jak je umieścić w Internecie?

Tematy omawiane na zajęciach:

 1. Jak ocenić, czy klip wideo będzie sukcesem czy zostanie natychmiast zapomniany?
 2. Masz swoją misję do spełnienia, pasję do pochwalenia się, czy szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Jak to zrobić, żeby włączyć w to cały świat?
 3. Jak wykreować własny komunikat? W jakim celu to robimy?
 4. Wpływ naszych przekazów na historię, społeczeństwo i jednostkę.
 5. Gdzie znaleźć temat na film? Techniki generowania idei. Obrót treścią. Najpopularniejsze kategorie tematyczne.
 6. Metody dystrybucji treści multimedialnej. Jak zrealizować nagranie lub realizację life?
 7. Wyobraźnia a rzeczywiśtość. Kreatywne czytanie scenariusza. Kadrowanie i komponowanie ujęć. Struktora i dramaturgia wideoklipu.
 8. Prawo autorskie i majątkowe w Internecie. Pola eksploatacji.
 9. Technika i technologia produkcji internetowej.
 10. Podstawy księgowości, sporządzanie budżetu.
 11. Psychologia sprzedaży.
 12. Treści formułowane w komentarzach.

Korzyści

Przy wszechobecnej cyfryzacji i dostępności sprzętu nagrywającego za pomocą telefonu komórkowego i Internetu, każdy może wyprodukować własny film i umieścić w sieci. Jeżeli jesteś kreatywny oraz masz komórkę to dowiesz się, jak zdobyć wiernych widzów czy też subskrybentów.

Terminy zajęć

07.12.2019 (sobota): 10:00-13:00
08.12.2019 (niedziela): 10:00-13:00
14.12.2019 (sobota): 10:00-13:00
15.12.2019 (niedziela): 10:00-13:00

Dokładna lokalizacja kursu będzie dostępna dla Słuchaczy, którzy opłacili kurs, po zalogowaniu się na swoje konto Słuchacza.

Dane kursu

 • 17C54
 • Edycja XVII - jesień/zima 2019
 • 07.12.2019
 • Krystyna Rudowska
 • 12
 • 15
 • Człowiek i technika
 • 250 zł
 • 150 zł
 • Kampus SGGW Ursynów